Hoppa till innehåll

KompetensUtvecklingsinstitutet i Sverige AB

Beskrivning
Fridhemsplan – Adress: Drottningholmsvägen 39A Rektor Annika Sjödin - Annika.Sjodin@kui.se Biträdande rektor Kristina Löhr Johannesson Kristina.LohrJohannesson@kui.se Administratörer: Jazmin Rumie – jazmin.rumie@kui.se Sylwia Gagas – sylwia.gagas@kui.se Stina Färdig – stina.fardig@kui.se Studie och yrkesvägledare: Maria Bjerlöw – maria.bjerlow@kui.se Telefon: 08-522 506 50 Medborgarplatsen – adress: Medborgarplatsen 25 (plan 8) Rektor: Åse Stubbendorff - ase.stubbendorff@kui.se Administratörer: Sara Johansson Sara.Johansson2@kui.se Frida Parling - Frida.Parling@kui.se Studie och yrkesvägledare: Maria Moden – maria.moden@kui.se Telefon: 08-522 506 40 Hemsida: https://www.kui.se/ Med vänliga hälsningar ……………………………………………………… KompetensUtvecklingsInstitutet Sylwia Gagas Administratör E-post: stockholm@kui.se www.kui.se Telefon: +08 522 506 50 Besöksadress: Drottningholmsvägen 39 A, 112 42 Stockholm Fakturaadress: BGC-Id: HTG 4077, FE 143, 105 69 Stockholm KompetensUtvecklingsInstitutet är ett etablerat utbildningsföretag med kvalitativa utbildningar på olika nivåer inom vård, omsorg och förskola. Vi erbjuder Komvux samt företagsutbildning, fortbildning och konferenser för yrkesverksamma. KompetensUtvecklingsInstitutet ingår i AcadeMedia som är Sveriges största utbildningsföretag verksamma i hela utbildningskedjan; förskola, grundskola, gymnasium och vuxenutbildning. KompetensUtvecklingsInstitutet (KUI) är ett etablerat utbildningsföretag med kvalitativa utbildningar på olika nivåer inom vård, omsorg, förskola, fritid och hälsa. Vi erbjuder Vuxenutbildning (Komvux), Yrkeshögskola, Företagsutbildning och Arbetsmarknadsutbildning. KompetensUtvecklingsInstitutet är en del av AcadeMedia, norra Europas största utbildningsföretag.
Postadress
Drottningsholmsvägen 39A 112 42 Stockholm
Besöksadress
Drottningsholmsvägen 39A 112 42 Stockholm
Telefon
08-522506 50
E-postadress
stockholm@kui.se

Skolans platser

  • Fridhemsplan UtbCent

    Adress
    Drottningsholmsvägen 39 A 11242 Stockholm
    Telefon
    08-52250660
  • Medborgarplatsen Utb

    Adress
    Medborgarplatsen 25 118 72 Stockholm
    Telefon
    Beskrivning
    Medborgarplatsen UtbildningsCenter
  • Nacka

    Adress
    Ektorpsvägen 2 121 47 Nacka
    Telefon
    Beskrivning
    Endast studerande från 8-gruppen